4 Haziran 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

'Uzlaşı ve istişare kültürü daha da yaygınlaşmalı'

Uzlaşı ve istişare kültürü daha da yaygınlaşmalı
12 Ekim 2019
17:31
0
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunca (TİSK) düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu'na ilişkin, "TİSK, yenilikçi ve gelişimci projelere imza atıyor. Tüm konfederasyonların aynı çatı altında buluşması önemli. Bu uzlaşı ve istişare kültürü daha da yaygınlaşın istiyoruz." dedi.

Bakan Selçuk, TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfınca "Birlikte Mümkün Türkiye" sloganıyla Calista Otel'de düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu'na katıldı.

Forumda kadın, çocuk, yaşlı, engelli, çevre konularına yer verilmesinin Aile ile Çalışma Bakanlıklarının birleştirilmesinin doğru bir uygulama olduğunu gösterdiğini belirten Selçuk, sosyal kalkınmanın, sosyal yardım ve sosyal desteği de kapsadığına vurguladı.

Çalışma hayatı ile kadın, engelli ve yaşlının birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini anlatan Selçuk, "Bugün bu forumda, hem aile tarafımızın, hem çalışma tarafının bütün konularının tartışılacak olmasından da büyük memnuniyet duyuyoruz. İnşallah Forum ilerleyen safhada da devam eder ve ileri aşamalara taşınır." diye konuştu.

Bakan Selçuk, Ortak Paylaşım Forumu'nun konseptini ve logosunu çok beğendiğini vurgulayarak, "TİSK, yenilikçi ve gelişimci projelere imza atıyor. Tüm konfederasyonların aynı çatı altında buluşması önemli. Bu uzlaşı ve istişare kültürü daha da yaygınlaşın istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıklarının sosyal diyaloga önem verdiğini kaydeden Selçuk, bütün çalışmalarında kararları ortak akılla aldıklarını söyledi.

Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ve Üçlü Danışma Kurullarının önemli sosyal diyalog mekanizmaları olduğunu kaydetti.

"Şiddetin her türlüsüne karşıyız"
Kadınların bir

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya