20 Ocak 2020 Pazartesi
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 

Uyuyan hücre hayalet Babacan ve Serok Ahmet harekete geçirildi

Uyuyan hücre hayalet Babacan ve Serok Ahmet harekete geçirildi
13 Eylül 2019
10:01
0

Yeni bir parti kuracak kişilere “neden parti kuruyorsun?” demek, demokrasi kavramı içinde şık kabul edilmez. Ama yeni bir parti kuranlara, kuracak olanlara misyonları ne olacak, ilişkileri kimlerle, amaçları neler bunları sormak da kamusal bir görevdir. Nihayetinde parti kuran herkes Türkiye’yi yönetmeye taliptir. Bunlar içinde kötü emeli olanlar olduğu gibi, ülkeye hizmet odaklı hareket edenler de olabilir. Mesela, HDP’ye ülkeye hizmet etmek isteyen bir siyasi parti denilebilir mi? Diyecek akıl sahibi olacağını sanmıyorum.

HDP gibi kimi partiler ülkeyi bölmek için kurulurken, bazı partiler de parti bölmek, muhatabı partiyi zafiyete uğratarak küresel projeler için kurulmaktadır. MHP’yi bölmek isteyenlerin İP’i kurdurduğu gibi, AKP’yi bölmek isteyenlerin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu parti kurmaya teşvik etmesi de böyle bir şeydir. Tarihte siyaset dizaynı her daim olmuş ve bundan sonra da olacaktır.

Siyasette daha iyiyi, daha güzeli, daha çok hizmeti arayan kimseye bir sözümüz olmaz. Ama “Ali Babacan Tekstilin” binasında İngiltere Büyükelçisi ile gizli saklı hazırlık yaparsanız da buna kimse iyi gözle bakmaz.

Ali Babacan, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra tekrar bu göreve getirilmeyince ortadan kaybolmuştu. Adeta bir hayalete dönmüştü. Resmi sosyal medya hesabından yaklaşık 5 yıldır Türkiye’nin bir meselesi hakkında bir twit atıp düşüncesini yansıtmamış birisi, bugün Türkiye’ye “kurtarıcı” diye sunuluyor.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya