17 Ekim 2019 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş: Çevrecilik milliyetçiliktir

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş: Çevrecilik milliyetçiliktir
12 Temmuz 2019
22:46
0
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, son bir ayda 65 bin ağaç diktiklerini, milli parklardan tonlarca çöp topladıklarını ve “Kaba Can Kat” projesi ile sokak hayvanlarına mama ve su verdiklerini söyledi. Ateş, çevre ve sokak hayvanlarına ilişkin yürüttü

ÇEVRE ve sokak hayvanlarına ilişkin yürüttükleri çalışma ve projeler hakkında açıklamalar yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sokak hayvanlarıyla ilgili “Kaba Can Kat” projesini başlattıklarını ifade eden Ateş, havaların ısınmasıyla sokaklardaki kedi ve köpeklerin mama ve su ihtiyaçlarının arttığına dikkati çekti. Ateş, “Ülkü Ocakları olarak bir sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında bu çalışmayı başlattık” dedi. Ateş,“Ben Bursalıyım. Bursa’da Gurabahane- i Laklakan diye leylek hastanesi vardır. Bunları kendimize örnek alıyoruz. Batıda sokak hayvanlarına rastlamanız pek mümkün değildir”

“SON BİR AYDA 65 BİN FİDAN DİKTİK”

Ülkü Ocaklarının sosyal sorumluluk kapsamında 65 ilde 65 bin fidan diktiğini anlatan Ateş, sözlerini şöyle sürdürdü: “(Çevrecilik milliyetçiliktir) diyoruz. Sadece fidan dikimi değil, mevcut olanın korunması adına da çalışmalarımız var. Türkiye’de 43 milli parkta tonlarca çöp topladı arkadaşlarımız, tertemiz bir hale getirdik. Milli parkların girişine ‘çevrecilik milliyetçiliktir’ diye birer pankart astık. Bu çalışmamız da mütemadiyen devam ediyor.”

“BİZİM İÇİN İSTANBUL NEYSE, HAKKARİ ODUR”

Ateş, doğu bölgelerin vatanın bir parçası olduğunu vurgulayarak, “Bizim için Bursa neyse Şanlıurfa odur. İstanbul neyse Hakkari odur. Ayrı gayrı görmüyoruz. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin çok güzel bir ifadesi vardır, ‘Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Doğudan batıya, kuzeyden, güneye tek yürek tek bileğiz, biz Türkiye’yiz’ diyor” dedi.

'DEVLETİMİZ YURTLARINI YAPSIN’

ATEŞ,

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya