26 Şubat 2020 Çarşamba
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 

Türkiye'nin tarihi zenginliği artık tek adreste

Türkiyenin tarihi zenginliği artık tek adreste
11 Eylül 2019
13:16
0
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin sosyal medya hesapları ve web siteleri,

Kültür turizmi alanındaki potansiyelden daha fazla faydalanmak, turizm sektöründe müze turizminin payını artırmak, müze ziyaret oranlarını ve müze turizmi gelirlerini yükseltmek, turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak için çalışmalar sürdürülüyor.

Bunun için, Türkiye'deki müzeleri marka haline getirebilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin kendi yönettikleri sosyal medya hesapları ve web siteleri, "Turkish Museums" çatısı altında buluşturuldu.

Türkiye'nin müzelerini keşfetmek için tıklayınız

Ortak ağ, sosyal ve dijital medyadaki müze tanıtımı iletişim stratejisinin belirlenmesinin ardından oluşturuldu. Sitede, ilgi çekici paylaşımların yanı sıra Türkiye'deki müze ve ören yerlerine ilişkin fotoğraf ve videolara da yer veriliyor.

Müzelerin tanıtımı için çekilen 9 kısa video ve nadide eserlere ait fotoğraflar Facebook, Instagram, Youtube, Twitter ve Tripadvisor hesaplarından takipçilerin beğenisine sunuluyor. 15 müze hakkında da yeni videolar çekiliyor.

Because these cultic Assur sculptures are usually found at the entrance of temples and cemeteries, it is assumed that back in 2500 BC, they were believed to be the guards of the dead, accepting prayers from their descendants. #Turkey #MardinMuseum #ArtifactOfTheDay pic.twitter.com/8iUbW72edZ

— Turkish Museums (@TurkishMuseums) September 10, 2019

Ziyaretçiler görüşlerini anında Bakanlığa iletebiliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzecilik faaliyetlerinin sağlıklı ve sürdürülebilir bir zeminde yürütülebilmesi ve müzecilik hizmetlerinin daha kaliteli sunulabilmesi için ziyaretçilerin görüş

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya