18 Kasım 2019 Pazartesi
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

Teknoloji devlerinden Huawei yasağı

Teknoloji devlerinden Huawei yasağı
12 Haziran 2019
10:01
0
Google başta olmak üzere pek çok teknoloji devinin kara listeye aldığı Huawei bu sefer ilginç bir yasak ile gündeme geldi. Bazı teknoloji firmaları, çalışanlarının Huawei’de çalışan meslektaşlarıyla iletişimlerine kısıtlama getirdi.

EMRE MÜFTÜOĞLU / TÜRKGÜN

YONGA üreticisi Intel Corp ve Qualcomm Inc, mobil araştırma firması InterDigital Wireless Inc ve Güney Koreli operatör LG Uplus, çalışanlarının Huawei’de çalışan kişilerle resmi olmayan konuşmalarını kısıtladı.

İŞTE HUAWEI’Yİ ‘KARA LİSTEYE ALAN ŞİRKETLER’

Microsoft
Microsoft Huawei’nin Windows dizüstü bilgisayarlarını kendi internet mağazalarından kaldırdı. Verge, Microsoft’un Huawei diz üstü bilgisayarlarından Windows lisansını kaldırıp kaldırmadığı ile ilgili bir açıklama yapmak yerine sessiz kalmayı tercih ettiğini yazdı.

Qualcomm
ABD basınında yer alan haberlere göre, Qualcomm da Huawei ile ilişkilerini askıya alma kararı aldı.

Intel
Yine ABD basınında yer alan haberlere göre, Intel de şirketle olan ilişkilerini dondurmuş durumda. Intel, sunucu ve dizüstü bilgisayarlar için Huawei’ye işlemci sağlıyordu.

Toshiba
Japonya merkezli Toshiba Cosporation, Huawei’ye yapılan yarı iletken sevkiyatlarını durdurduğunu açıkladı.

ARM
İngiltere merkezli çip üreticisi ARM ise Huawei ile çalışmama kararının nedenini ABD temelli bir teknolojiye dayanmak olarak lanse etti.

Lumentum
ABD merkezli telefon parçası tedarikçisi Lumentum, Trump’ın imzaladığı kararname sonrası HUawei’ye parça sevkiyatını durdurduğunu açıkladı.

Panasonic
Huawei’ye kısıtlama uygulayan bir başka şirket ise Japon Panasonic oldu. Şirket Huawei’ye satışı gerçekleştirilen bazı bileşenlerin tedariğini askıya alma kararı verdi.

FACEBOOK, yeni Huawei telefonlara daha önceki gibi önceden yüklenmiş olan Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının yüklenmeyeceğini açıkladı. Karar zaten Huawei telefon ile uygulamaları

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya