23 Şubat 2020 Pazar
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

Son bir prova kaldı

Son bir prova kaldı
11 Eylül 2019
10:01
0

Andorra maçında kazanmak için 90 dakika oynayan takımdan beş oyuncu değiştirerek başladı maça Teknik Direktör Şenol Güneş. Bir tek kale sabitti. Savunma, orta alan ve forvet düzeninde değişime giden Güneş’in hedefi, Andorra’dan bir gömlek daha iyi olan Moldova’yı evinde yenerek, grubun finaline moralli yürümekti. İki maçlık dönem öncesinde, sonraki Arnavutluk maçını da içine katarak aslında durumu özetlemişti, Güneş: “Üç maçı kazanır, Fransa ile final oynarız. Rakibimiz İzlanda…” Yani Güneş’in sözlerinin açılımı:

“Diğer maçlar çerez. Kazanmalıyız, rakipler de kazanıyor. Fransa’yı içeride yendik, dışarıda beraberlik süper olur. Ancak, İzlanda’yı Kasım ayında İstanbul’da mutlaka yenmeliyiz.”

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitmek için üç takımı içeren büyük plan buydu. Öteki maçlar, asıl maçların provası gibiydi. Moldova maçının planına gelince…

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, topla yan pas ağırlıklı, daha çok set oyunu seven oyuncularından vaz geçti, kadrosunu kurarken… Deniz Türüç gibi, İrfan Can Kahveci, Kenan Karaman gibi oyunu dikine oynamayı seven, gerektiğinde risk alıp aralara giren oyuncuları tercih etti. Savunma kurgusunun önüne yerleştirdiği Ozan Tufan ve Dorukhan Toköz, savunurken geride, saldırırken rakip alanda ortayı parsellediler.

Göbeği iki gence bırakan Güneş, Andorra maçının aksine oyunu kanatlarda kurdurdu. Yanlardan içeri yapılan ortalarda Kenan Karaman ve Cenk Tosun’un topla buluştuğu her pozisyon heyecan yarattı. Savunmada

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya