6 Aralık 2019 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

Önce sistem belirlenmeli sonra transfer yapılmalıydı

Önce sistem belirlenmeli sonra transfer yapılmalıydı
15 Ağustos 2019
10:01
0

Geçtiğimiz günlerde haber olarak yazmıştık… Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli’nin, transfer hovardalığını… 14 ayda, 1 teknik direktör, 25 futbolcu… Bir bölümü geldiği gibi geri gitmiş, bir bölümü de bavulları elinde bekliyor. Kimin ne olacağı belli değil? Gönderilen ve gönderilecek olanların bir çoğu geçen sezon Fenerbahçe’yi kurtaracağını düşündükleri futbolcular. Büyük bir bölümü de maalesef genç! Bir tek Eljif Elmas, para olarak dönüş yaptı o kadar!

Gerisi kocaman bir ‘sıfır’ … Peki Türkiye’nin en büyük iş adamlarından biri olan sayın Ali Koç, nasıl oldu da bu kadar başarısız oldu? Dünyanın tanıdığı menajerlerden sayın Comolli, nasıl bu kadar futbolcuda yanıldı? Türkiye’nin sayılı hocalarından biri olan Ersun Yanal nasıl fark etmedi alınan futbolcuları? Cevabı basit… Kimse araştırmıyor, kimse soruşturmuyor, kimse verimine bakmıyor. Biri öneriyor, diğeri de güveniyor profesyoneline...

Parayı bastırıyor. Diğeri de isme bakıyor, geldiği takıma bakıyor, bitti. O kadar. Yahu kardeşim, bir takımın izleyen ekibi olur, hoca mevki söyler, birlikte bakarlar, araştırırlar, izlenir, sisteme uyuyorsa alınır. Yahu bunu uygulamak o kadar mı zor? Aldığınız futbolcular sisteme uymuyorsa ne yaparsanız yapın. Başarısız olmaya mahkumsunuzdur. Eğer siz Kruse’yi şimdi olduğu gibi alışmadığı, hiç oynamadığı bir sistemde oynatırsanız, adam ne yapacağını şaşırır. Moses’i de öyle, Muriç’i de öyle, diğerleri de.

Hazırlık

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya