25 Mayıs 2020 Pazartesi
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Ömer Çelik'ten AB ve Arap Birliği'ne tepki

Ömer Çelikten AB ve Arap Birliğine tepki
12 Ekim 2019
21:31
0
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği ve Arap Birliği'nin Barış Pınarı Harekatı'na karşı açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik,

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından Avruğa Birliği ve Arap Birliği'nin Barış Pınarı Harekatına karşı yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

AB kurumları Doğu Avrupa’yı bile anlamaktan aciz diyen Çelik, "Türkiye’yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. “AB ne işe yarıyor?” sorusu artık Avrupa’nın her yerinde soruluyor." dedi.

Çelik, "AB, Türkiye’ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye’ye karşı tavır alıyor." mesajını paylaştı.

"ARAP BİRLİĞİ AÇIKÇA, ARAP TOPRAĞINI İŞGAL EDEN BİR TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK VERİYOR"

Arap Birliği'nin daha vahim durumda olduğunu söyleyen Çelik, "Arapları ve diğer etnik grupları terör zulmünden kurtaran Türkiye’nin operasyonunu kınamışlar. Araplar, Kürtler, Türkmenler terör zulmü altındayken sesi çıkmayan Arap Birliği, terörle mücadeleden rahatsız oluyor. Arap sokaklarında Arap Birliği’nin bu açıklamasını ciddiye alan tek bir kişi bile yoktur. Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor. Arap Birliği’nin Türkiye’yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır." dedi.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya