4 Haziran 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Metin TOpuz davasında karar verildi

Metin TOpuz davasında karar verildi
15 Mayıs 2019
15:01
0

Davanın ardından açıklama yapan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde Maslahatgüzarlık görevi yapan Jeffrey M. Hovenier, "ABD Hükümetinin bu davaya nasıl baktığını anlatacağım. Daha önce söylediğimizi tekrarlamak istiyorum. Metin Topuz'un bir suç işlediğine dair herhangi inanılır bir delil göremedik. Bu konunun çabuk, şeffaf ve adil çözümüne dair çağrımızı yineliyoruz Türk yetkililerinden" dedi.  

4. DURUŞMA YAPILDI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 4. duruşmada tutuklu sanık Metin Topuz ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmayı ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis ve ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde Maslahatgüzarlık görevi yapan Jeffrey M. Hovenier ile yabancı gazeteciler izledi. Duruşma başladıktan sonra Mahkeme Başkanı duruşmaya gelen evrakları okudu.

DURUŞMADA 2 TANIK DİNLENDİ

Duruşmada 2 kişi "tanık" olarak dinlendi. Tanık P.Ş., Murat Topuz'un komşusu olduğunu, polisler aramaya geldiğinde kendilerini çağırdığını ve gittiğini belirterek, "Neye tanık olduğumu bilmiyordum. Aramanın sonuna kadar kaldım" dedi. Mahkeme Başkanının, polis aramaya geldiğinde Metin Topuz'un "Ben neden alındığımı biliyorum, 17-25 Aralık öncesi emniyetle irtibatım vardı " şeklinde bir şey söyleyip söylemediğini sordu. Tanık P.Ş. de duymadığını söyledi.

TOPUZ'UN MARANGOZLUK İŞLERİNİ YAPTIĞINI SÖYLEDİ

Diğer Tanık M.Ö. de Metin Topuz'un evinde marangozluk işlerini yaptığını, resmi bir ilişkisinin olmadığını, bayramlarda mesajlaştığını söyledi. Mahkeme Başkanının sorusu üzerine Tanık M.Ö., "Bylock" kullandığı iddiasıyla halen yargılamasının sürdüğünü de söyledi. Söz alan Topuz'un avukatı da tanık M.Ö. ile müvekkili Topuz

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya