9 Temmuz 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

MHP'li Büyükataman: Ayasofya, İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir

MHPli Büyükataman: Ayasofya, İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir
30 Haziran 2020
20:01
0
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, resmî Twitter hesabı üzerinden Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ayasofya'nın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453’te vurduğu mühürle Türkleştiğini ve ebedîyen Türk yurdu olacak olan İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseri olduğunu vurgulayan Büyükataman, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un basit bir matematik hatasının ötesinde büyük bir mantık hatası yaptığını belirtti.

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, şu ifadeleri kullandı;

“Ayasofya kiliseye çevrilsin.” diyemediği için “Ayasofya 900 yıl Hristiyanlara, 500 yıl da Müslümanlara hizmet etti, müze statüsünü korumalıdır.” diyen Bartholomeos, basit bir matematik hatasının ötesinde büyük bir mantık hatası yapmaktadır.

Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453’te vurduğu mühürle Türkleşmiştir ve ebedîyen Türk yurdu olacak olan İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir.

Dünyadaki milyonlarca Hristiyan’ın müteessir olacağı iddiası ise üstü kapalı bir haddini aşmadır.

Bartholomeos’a tavsiyemiz başta Yunanistan olmak üzere dünyanın pek çok yerinde yok edilen İslam eserleri konusunda üzüntülerini paylaşması; İslam’a ve Müslümanlara Batı’nın planlı saldırıları konusunda Batı’ya uyarılarda bulunmasıdır.''

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.

Warning: require_once(/home/u7852336/bozkurt32.com/usr/cache/news_10.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u7852336/bozkurt32.com/cms_news.php on line 89