24 Ekim 2019 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 15 Temmuz ile ilgili o detayı ilk kez açıkladı

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 15 Temmuz ile ilgili o detayı ilk kez açıkladı
12 Temmuz 2019
16:01
0
MHP Grup Başkanvekili Akçay,

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 15 Temmuz 2016 akşamı her ihtimali düşünerek, her türlü tedbiri alarak, ailesiyle de vedalaşarak partisinin genel merkezine gittiğini ifade ederek, "Sayın Genel Başkanımız, darbecilerin ilk önce Meclisi ele geçirmeye çalışacaklarını belirterek, 'Derhal Meclise gidiniz, Meclise sahip çıkınız.' talimatını verdi." dedi.

Akçay, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin üçüncü yılında AA'ya değerlendirmelerde bulundu.

15 Temmuz 2016'nın Cuma gününe denk geldiğini, Meclisin çalışmadığını ancak kendisinin Ankara'da bulunduğunu dile getiren Akçay, saat 16.00-17.00 civarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettikten sonra Balgat'ta bir yerde oturduğunu söyledi.

Saat 21.30'dan sonra Ankara semalarında jetlerin alçak uçuşa başladığını, bunun önce ilginç gelmediğini ancak sonra uzaklaşmadan tekrar dönüş yapmalarının dikkatini çektiğini kaydeden Akçay, birkaç telefon görüşmesinden sonra evine gittiğini, televizyonda İstanbul'da boğaz köprüsünün tutulduğunu görünce bunun bir hareketlilik olduğunun ortaya çıkmaya başladığını ifade etti.

Akçay, "Saat 22.00-22.30 civarı, artık bunun bir darbe girişimi ve büyük ihtimalle de FETÖ faaliyeti olduğunu anlamaya başladık. O saatlerde Genel Başkanımızın, bunun bir darbe girişimi olduğunu ve buna karşı çıktığımızı, hükümet ve devletin yanında olduğumuzu açıklaması bütün medyada yayımlandı." dedi.

Evde gerekli her türlü tedbiri aldığını, ailesiyle görüşerek hazırlıklarını yaptığını belirten Akçay, şunları söyledi:

"Her türlü ihtimali dikkate alan bir hazırlık yaptım çünkü bu ülkenin varlığına, devletine, hükümete yapılacak darbe girişimi,

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya