1 Ekim 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Karanlığa saklanıp taş atmak

Karanlığa saklanıp taş atmak
14 Şubat 2020
10:01
0

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz salı günü yaptığı grup konuşmasında haftalık gelişmeleri yorumlarken sözleri her zaman olduğu gibi devlet ve tarih şuuru dersi içeriyordu.

Türkiye dış politikada belli küresel paradigmalarla boğuşmaktayken başına gelen afetlere, kazalara, saldırılara birlik ve beraberlik içinde göğüs germeyi bilmiştir.

Devletin dirliği ve milletimizin birliği ile he türlü zorluğun üstesinden gelinir: Bu tarihen sabit bir gerçektir. Ancak bu mücadele zemininde hiç şüphesiz "karanlığa saklanıp taş atanlar" da mevcuttur.

Karanlığa saklanıp taş atmak!

Tabir Bilge Lider Devlet Bahçeli'nindir: Nitekim, grup konuşmasının depremle ilgili bölümünde "karanlığa saklanıp taş atanlara" dikkat çekerken, devletin sürekliliği kavramını yeniden hatırlatmıştır.

Zira karanlıkta taş atmayı siyaset zannedenler kayıkçı kavgası yapmak isterlerken, devletin sürekliliğini göz ardı etmekte ısrarcıdırlar.

Bilinir gerçektir: Devlette süreklilik esastır.

Hükümetler değişse de devlet değişmez ve kamu otoritesinin ruhu tarihseldir.

Kimileri cumhuriyetle, kimileri de Osmanlı ile  irtibatlandırdıkları devleti kafalarına göre yorumlamakta ve işin tuhaf yanı bu anlayışı tribünal bir kampanyaya dönüştürmektedirler.

Karanlığa saklanıp taş atanların niyetleri barizdir ancak bu bariz niyetin öncelikle devlet felsefesi konusunda tarih dersine ihtiyacı bulunmaktadır.

Bu konuda okurlar mı bilmem ama Bahattin Ögel'in "Türklerde Devlet Anlayışı", Aydın Taneri'nin "Türk Devlet Geleneği", Osman Turan'ın "Türk Cihan Hakimiyeti" eserlerini gözden geçirmelerine ihtiyaç vardır.

Ayrıca bu dar siyaset anlayışının,

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya