10 Temmuz 2020 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

KKTC’ye 3 ay sonra ilk uçuş gerçekleştirildi

KKTC’ye 3 ay sonra ilk uçuş gerçekleştirildi
1 Temmuz 2020
12:31
0
Koronavirüs salgınından sonra verilen KKTC uçuşları yeniden başladı. THY'ye ait, turistleri taşıyan ilk uçak KKTC'ye indi.

Pandemi sebebiyle ara verilen uluslararası uçuşlar yeniden başlarken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ilk turist kafilesini taşıyan Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul- Ercan seferli uçak 02.30'da Ercan Havaalanı'na indi. Uçaktan inen turistleri Turizm Bakanı Kutlu Evren, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu karşıladı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır gerçekleştirilemeyen yurtdışı uçuşları kademeli olarak yeniden başladı.  Pandemi sebebiyle ara verilen uluslararası uçuşlar yeniden başlarken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ilk turist kafilesini taşıyan Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul- Ercan seferli uçak 02.30'da Ercan Havaalanı'na indi. 167 yolcu ile Ercan'a gelen uçaktan inenler, bir sıra halinde koronavirüsün tespiti için PCR testlerinin yapıldığı bölüme yönlendirildi. 10'ar kişilik ekipler halinde alanın içerisine alınan yolcular, ilk önce PCR test sonuçları çıkana kadar halk arasına karışmayacaklarını belirten bir form doldurdu.

11 KİŞİYE KARANTİNA UYGULANACAK

Formları dolduran yolcular, PCR testlerini yaptırdı. PCR testlerini yaptıran yolcular polis kontrolünden geçerek ülkeye giriş yaptı. KKTC Bakanlar Kurulu'nun aldığı karara göre riskli ülkelerden gelen 11 kişi ise 14 günlük karantinaya alındı. Almanya'dan gelen bir yolcuya ise PCR testi olmadığı için ülkeye girişine izin verilmedi.

“TURİZM SEZONUNUN AÇILIŞ GÜNÜ”

Ercan Havaalanı'na gelen KKTC'li üç Bakan, Demirören Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. KKTC Turizm Bakanı Kutlu Evren, "Biz bugünü turizm sezonunun açılış günü olarak kabul ediyoruz. Yolcuların güvenli bir şekilde

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya