11 Ağustos 2020 Salı
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET






 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Hem cömertlik hem de yumuşak güç

Hem cömertlik hem de yumuşak güç
2 Ağustos 2020
10:01
0

Lider ülke hedefimiz; kendi milli kimliğimizi ve onurumuzu koruyarak dünyaya açılmış, güçlü, etkin, bir Türkiye’yi inşa etmektir.

Tarım ülkemizin gelecek sigortasıdır. Tarıma ülkemizin her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Dünyanın ve ülkemizin Kovid-19 ile adeta savaştığı badireli günlerde tarım: Çölde bir vaha, bir ümit ışığı gibi parlamıştır.

BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ

Bu salgınının başlamasıyla birlikte, Kovid-19’la mücadele kapsamında ülkemizden yardım talebinde bulunan 116 ülkenin 44’üne sağlık malzemeleri Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçaklarla gönderildi. Bu ülkeler arasında: Çin, İspanya, İtalya, Birleşik Krallık ve ABD, Balkanlar’da Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan, İran, Irak’ın Erbil Valiliği, Gürcistan ve Azerbaycan, Kolombiya, Afganistan ve Pakistan’a imkânlarımız ölçüsünde kişisel koruyucu ekipmanların da aralarında bulunduğu birçok yardım malzemeleri gönderildi.

Ülkemiz için paylaşmak önemli ve etkili bir eylemdir. Din, dil, ırk ve düşünce farklı olsa da ihtiyaç sahibi topluluklar için harekete geçildiğinde bizler en üst kimlik olan insanlık kavramıyla buluşuruz. Ülke olarak merhamet, sevgi ve vicdandan doğan paylaşmak duygusuyla Mevlana’nın “bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” temel düsturumuz olmuştur.

Biz dünyadaki diğer devletlere benzemeyiz. Onlar “kredilerini” ve “insani yardımı” politika aracı olarak kullanırlar. Ülkemizin vizyonu ise kredi değil, yardım etmektir. Yardımı kim isterse istesin kayıtsız kalınamaz. O

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya