10 Temmuz 2020 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Hayatı kararmak üzereyken polis baskınıyla kurtulan kızın gözyaşlarının altından dram çıktı

Hayatı kararmak üzereyken polis baskınıyla kurtulan kızın gözyaşlarının altından dram çıktı
1 Temmuz 2020
10:01
0
Adana'da zorla evlendirilmek üzereyken polisi arayıp evlenmek istemediğini söyleyen kızın gözyaşlarının altından hayat dramı çıktı. Genç kız, sevgilisinin askerde olduğunu ve onunla evlenmek istediğini; ancak ailesinin kendisini başka birisiyle zorla evle

Adana'da zorla evlendirildiğini ileri sürerek polisi arayıp kurtulan genç kız, ifadesinde sevdiği birisi olduğunu ancak annesinin söz verdiği kişiyle evlendirmeye çalıştığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, Ceylan Beyazkaya (22) annesi ve yakınları tarafından bir kişiyle evlendirilmek üzere Seyhan Belediyesi Nikah Müdürlüğüne getirildi. Beyazkaya evlenmek istemediği için törenden bir fırsatını bulup 155 polis imdat hattını arayarak "Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın" diyerek yardım istedi.

EKİPLER BASKIN YAPIP KURTARDI
Bunun üzerine polis ekipleri nikah salonuna baskın düzenledi. Polis genç kızı salondan dışarı çıkartıp dinledi. Bu arada genç kız gözyaşlarına boğuldu. Genç kızın yakınları ve annesi de hem olayı görüntüleyen basın mensuplarına hem de polislere tepki gösterdi.

Genç kız uzun süre polisin arkasında gözyaşı döktü. Polis, koruma altına aldığı genç kızı bir süre sonra araca bindirip polis merkezine götürdü. Daha sonra ifadesi alınmak üzere anne de polis merkezine götürüldü.

"ASKERDE SEVDİĞİM VAR"
Polis merkezine götürülen genç kızın alınan ilk ifadesinde annesinin kendisini söz verdiği bir ailenin oğlu ile 6 ay önce nişanladığını, 3 gün sonra da düğün yapacağını, bugün de nikah kıymak için salona getirdiğini belirterek, "Benim askerde sevdiğim var 3 ay sonra askerden gelecek. Ben annemin istediği erkekle evlenmek istemediğim için polisi bana yardım etmesi için aradım. Ben

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya