31 Mayıs 2020 Pazar
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

Hatanın kaynağı hakemler değil, yöneticileri…

Hatanın kaynağı hakemler değil, yöneticileri…
9 Ekim 2019
10:01
0

7.hafta tamamlandı. Süper Lig’de, sezonun beşte biri geride kaldı ama maalesef lig maratonunun bu yüzde 20’lik sürecinde Hakemler ve Merkez Hakem Kurulu kendilerine tanımlanan kredinin yüzde 100’ ünü tükettiler. Neden hakemler performans bakımından istenilen ve beklenen düzeyin çok altında?

Neden hakemlerin performansı, kurtarıcı olarak ülkemizde gösterilmesine rağmen, VAR sisteminden sonra tepetaklak daha da aşağı gitti?

Hakem kadromuzun iskeleti 5 yıldan beri ufak tefek değişikliklere rağmen aynı kişilerden oluşuyor. Peki değişen ne? Değişen 5 yılda, 5 MHK. O zaman hatanın kaynağının hakemlerden değil , hakem yöneticilerinden geldiğinin altını çizmek lazım.

Sayın Zekeriya Alp MHK’sı göreve geldiği zaman futbol ailesi umutla baktı yeni MHK ye, hakemlerin birçoğu da aynı düşünce içindeydiler. Ama ilk icraatlarında, iki hakemi liste dışı bırakarak sezona başlamak, hakemlerin kafasında birçok soru işareti yarattı. Daha 6. haftada sadece sahadaki hatalarından dolayı “hakemin otoritesini zaafa uğrattı” gibi bir bahaneyle, bir hakemin daha sözleşmesinin fesih edilmesi hakemlerin sahadaki tedirgin ve ürkek hallerini katbekat attırdı. Eğer bir şirkette bir personelinizin işine son verdiğinizde, son verme nedeniniz hakkında diğer çalışanları yeterince aydınlatıp ikna edemezseniz, kalanlardan asla faydalanma imkanınız olamaz. Bir Holding sahibi olan Sayın Alp Başkan bunu gayet iyi bilir. 3 hakemin devre dışı bırakılma sebepleri dürüstçe, anlaşılır ve ikna edilir

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya