23 Şubat 2020 Pazar
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

File üstünden bakma zamanı

File üstünden bakma zamanı
11 Eylül 2019
10:01
0

12 Dev Adam daha Çin’e gitmeden beklentimizin çok yüksek olmadığını ilan etmiştik, adeta, başarı çıtasını ‘çeyrek final’ olarak koyarak. Genç kadro, jenerasyon değişimi, eksikler, sakatlar, yeterince bir arada olamama gibi dezavantajlarımız vardı elbette. Yine de ABD dışında tam da dişimize göre bir gruptaydık. Ve ne yapar eder kendimizi ikinci tura atardık nasılsa.

Japonya galibiyetiyle iyi başladık. Her şey yolundaydı. Çekya’yı geçmek yetecekti bize gruptan çıkmak için. ABD’yi yenmek aklımızın ucundan geçmiyordu. Her ne kadar asıl takımı olmasa da NBA yıldızlarından kurulu ABD karşısında durumu idare edecektik. Maç başladıktan sonra her şey değişti. 16 sayıdan çevirip kafa tuttuk ABD’ye, hem normal sürede hem uzatmada onları devirmeye ramak kalmıştı. Tarih yazmanın, kupanın sürprizini yapmanın bir faul atışı uzağındaydık. Hemen belirtelim, stratejimize uygun değildi ama ABD maçı o kıvama geldikten sonra hiçbir oyuncu, antrenör o fırsatı kaçırmak istemez. Her şeyimizi koyduk ortaya galibiyet için. Eller titreyip, akıllar durunca olmadı. Büyük balık kaçtı.

ABD’ye kafa tutan takım Çek’yayı mı yenemeyecekti? O an farkında değildik belki. Ama uzatmaya giden maç, sınırlı olan gücümüzü bitirmiş, kafa olarak yıkmıştı bizi. Toparlanamadık. Vesely yok diye diye alttan alta hakir gördüğümüz Çekler, müthiş oyunla ağır bir ders verdi bize. Meğer ABD’yi yensek de çıkamayacakmışız gruptan. Yanlış hesabımız

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya