17 Ekim 2019 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 

Erdoğan: 'Kaynakların korunması ancak iş birliğiyle mümkün'

Erdoğan: Kaynakların korunması ancak iş birliğiyle mümkün
17 Haziran 2019
14:46
0

"Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü" dolayısıyla ATO Congresium'da gerçekleşen etkinlikte Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı da okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yer altı ve üstü su kaynaklarının korunması, çölleşmeyle mücadele ve iklim değişiklikleri gibi sorunların çözümü, tüm insanlığın iş birliğiyle mümkün olacaktır." açıklamasında bulundu.

Dünyanın küresel ısınma, kuraklık, susuzluk, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması gibi ciddi ve büyük çevre felaketleriyle mücadele ettiğini söyleyen Erdoğan, mesajında şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye, ekoloji ve tabiat varlıkları bakımından zengin bir ülkedir. Bu zenginliğin kıymetini bilmek ve bu mirası gelecek kuşaklarımıza daha da geliştirerek aktarmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Denizlerin, okyanusların, yer altı ve üstü su kaynaklarının korunması, çölleşmeyle mücadele ve küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri gibi sorunların çözümü, tüm insanlığın iş birliğiyle mümkün olacaktır. Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek için tüm vatandaşlarımızı daha da duyarlı olmaya çağırıyorum."

"Bugüne kadar 4,5 milyar fidanı toprakla buluşturduk"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de konuşmasında çölleşmenin, dünyayı tehdit eden ve gün geçtikçe büyüyen, savaşlardan daha tehlikeli ve sinsi bir tehdit olduğunun altını çizdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi'nin (UNCCD) yürürlüğe girdiği 17 Haziran 1994'ten beri çeyrek asrın geride kaldığını ifade eden Pakdemirli, bu süreç zarfında ülkelerin bir araya gelerek pek çok çalışma yaptıklarını ve konferanslarda kritik kararların altına imza atıldığını

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya