3 Temmuz 2020 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

Dizel otomobillerde yeni dönem

Dizel otomobillerde yeni dönem
21 Ekim 2019
18:01
0
Japon otomobil devi Mazda, dizel teknolojisini yeniden yörüngeye sokacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Dizel otomobillerde yeni dönemi başlatacak olan teknoloji 2020 yılında görücüye çıkacak.

Mazda şimdilerde yeni SkyActiv teknolojisini dizel üniteler ile birleştirerek 2.2 litrelik SkyActiv-D motorunu geliştirdi. Şimdilik sadece Kuzey Amerika'da satılan CX-5'e ait bu ünite yakın zamanda Avrupa topraklarına da girecek. Öyle ki aynı motorun Mazda6'nın içerisinde olması bile bekleniyor. Autocar'ın edindiği bilgiye göre Mazda'nın Avrupa'daki AR&GE kolunun başındaki Christian Schultze'den yeni dizel teknolojisinin önümüzdeki sene çıkacak.

Dizel motorlarda yeni dönem

"Dizel motorları kullanmaya devam edeceğiz. 2020 yılında dizel motorlara bakış açınızı değiştirecek bir teknoloji ile geliyoruz. Bu sayede dizel motorların aslında ne kadar temiz ve efektif seçenekler olduğunu göreceksiniz."

Mazda, SkyActiv-X motoru ile birlikte motor teknolojisinde yeni bir sayfa açmayı başarmıştı.

180 beygir gücü ve 225 Nm tork üretebilen bu standart sistem, yakıt tüketimini kilometrede 6.4 litreye kadar indirerek beğeni toplamıştı. Benzer bir teknolojiyi bahsi geçen dizel motorda görmemiz de mümkün.

Tabi ki Japon üreticinin elektrikli otomobil dünyasından uzaklaşmadığını da belirtmek gerek. Firma, ilk seri üretim EV modelini önümüzdeki hafta düzenlenecek Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtmayı planlıyor.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.

Warning: require_once(/home/u7852336/bozkurt32.com/usr/cache/news_9.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u7852336/bozkurt32.com/cms_news.php on line 89