23 Şubat 2020 Pazar
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

Destek hızla büyüyor! Aile sayısı 24 oldu

Destek hızla büyüyor! Aile sayısı 24 oldu
11 Eylül 2019
11:01
0
Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, HDP il binası önünde 9 gündür oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 24 oldu.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin "evlat nöbeti" devam ediyor. Oturma eylemine katılım, her geçen gün artıyor. Eylemin 9'uncu gününde,, Fatma Akkuş ve Mehmet Karaman, HDP İl Başkanlığı önünde evlatları için oturma eylemine başladı. Halime Şehitoğlu da, Erzurum'dan kayıp yeğenini bulmak için geldi. Aileler, evlatlarına kavuşuncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtiyor. 

İlk adımı Hacire anne attı

Hacire Akar, 21 Ağustos'ta kaybolan 21 yaşındaki oğlu Mehmet'in HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı iddia edip bir gün sonra parti il binası önünde oturma eylemi başlattı.

Oturma eyleminin üçüncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu.

Hacire annenin oğlu için gösterdiği mücadele, benzer acıyı yaşayan, yüreği evladına duyduğu özlemle yanan diğer annelere de örnek oldu.

Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp olan aileler, 3 Eylül Salı gününden itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı.

Oturma eyleminin 8'inci gününde ailelerin sayısı 20'ye yükselirken, oturma eylemi devam ediyor.

"Nevruz'dan sonra kayboldu"

Salih Aylu, oğlunun nevruz kutlamalarına gittikten sonra HDP kongresine katılan M.I. tarafından dağa kaçırıldığını iddia etti. Aylu, şunları söyledi:

"En son oğlumla Nevruz'a gidenkişi, çocuğumun dağda olduğunu söyledi. Aynı şekilde kendisi göndermiş. Kod ismine kadar bana söyledi. Orada kalmasını istemiyorum. Nevruz günü önce oğlumu arıyor, cevap vermeyince küçük oğlumu arıyor. Telefonu alan

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya