27 Şubat 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 

Depremin ardından hayalet ilçeye döndü!

Depremin ardından hayalet ilçeye döndü!
29 Ocak 2020
19:31
0
Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen noktalardan biri de Malatya’da Kale ilçesi oldu. Deprem sonrası ilçede 175 konut yıkıldı, 802 konut ağır hasar aldı. 

Elazığ'da gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremin vurduğu noktalardan biri de Malatya’nın Kale ilçesi oldu. Deprem sonrası AFAD, UMKE, belediyeler ve ünlü isimler başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ilçeye yardım gönderirken, Çevre ve Şehircilik uzmanları da hasar hasar tespit çalışmalarında bulundu. 6 bin 100 kişinin yaşadığı ilçede, deprem sonrası 175 konut yıkıldı, 802 konut ağır, 483 konut ise az hasar aldı.

Evlerimize giremiyoruz çadırlarda kalıyoruz
Bir ilçe sakini ise yaptığı açıklamada, "Erdemli, Kale, Kozluk, İkizpınar, Gülenköy, Bağlıca, Bent mahallerimiz ağır hasar gördü. Diğer mahallerimizde de az-çok hasar var. Özellikle tek katlı evlerde büyük çatlaklar oluştu. Evlerimize giremiyoruz çadırlarda kalıyoruz.” dedi.

Depremzedelere yardımlar sürüyor
YeniAkit’e konuşan Kale ilçe Belediye Başkanı Murat Koca, ilçede başta AFAD, Mehmetçik ve Türk Kızılay olmak üzere kamu ve sivil toplum kuruluşlarının depremzedelerin ihtiyacının karşılanması için yoğun çaba sarf ettiğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya