10 Temmuz 2020 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun
30 Haziran 2020
19:16
0
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Akın mesajında, kabotaj hakkının önemine ve denizcilik sektörünün önemine değindi.

Belediye Başkanı Cemal Akın, kabotaj hakkının elde edilişini kutlamak amacıyla her yıl 1 Temmuz tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Kabotaj Bayramı’nın önemli bir hak ve ayrıcalık olduğunu vurguladı. Akın, “ Türk kara sularında Türk bayraklı gemilere deniz ticareti yapma hakkının verilmesi nedeniyle ilan edilen Kabotaj Bayramı, ülkemizde giderek gelişen deniz ticareti açısından büyük önem taşımaktadır.

Kabotaj Kanunu ile tanınan hak ve ayrıcalıktan yalnızca vatandaşlarımızın yararlanması milli ekonomiye büyük katkı sağlayacağından, devletler yabancı bandıralı gemilere kabotaj yasağı koyma yoluna gitmişlerdir. 1926 yılında yürürlüğe giren kabotaj hakkıyla, üç tarafı denizlerle çevrili, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan, dünyanın gözbebeği konumundaki ülkemizde, kendi karasularımızda egemenliğimizin ilan edilmesi ile denizcilik sektörünün hızlı bir gelişme sürecine girmesine olanak sağlamıştır.

Denizin insanlığa sunduğu imkânlardan yararlanan, liman kenti olan Bartın’ımızda denizcilik sektörünün daha da gelişmesini arzu ediyor, gemi işletmeciliğinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu önemli gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anarken, denizcilik sektörünün gelişmesine emeği geçenlere ve tüm denizcilerime başarılar diliyorum. Halkımızın ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren herkesin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya