9 Temmuz 2020 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

Bakan Soylu: 2 bin 500 bekçi alacağız

Bakan Soylu: 2 bin 500 bekçi alacağız
30 Mayıs 2020
23:46
0
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de camiden yapılan Çav bella şarkısı provokasyonuyla ilgili olarak, "Bu provokasyonun arkasındakileri arkadaşlarımız arıyor, inşallah bulacaklar" dedi. Soylu, darbe söylemleri için ise "Allahını seversen kim yapacak darbeyi?" tepkisini gösterdi. Soylu, 45 bin 571 camide ve 5 bin 264 açık alanda cuma namazı kılındığı bilgisini verdi.

Soylu, katıldığı bir youtube haber kanalında, kamuoyunda dillendirilen darbe imalarına tepki göstererek, "Allahını seversen kim yapacak darbeyi? Türkiye'de darbe teorisi üzerinden siyaset üretmeye çalışanlar, Türkiye'nin bugününden kopuklar" dedi.

Vesayetin can damarı kesildi
Darbe söylemlerinin sorulması üzerine Soylu, "Allahını seversen kim yapacak darbeyi? Türkiye'de darbe teorisi üzerinden siyaset üretmeye çalışanlar, Türkiye'nin bugününden kopuklar. Muhalefetin heybesinde bir şey yok zaten. Darbe türü oyunların sonuç alamadığı dönemden geçiyoruz. Son 18 yıllık dönemin en önemli özeti, vesayetin can damarının kesildiğidir. Ekonomik darbelerle zemini istediği noktaya çeken daha sonra istikrarsızlaştırma ortamı oluşturmaya çalışan bir yapı Türkiye'de bugün kendine canlanma alanını bulamıyor" yanıtını verdi.

15 Temmuz'dan itibaren 232 çete çökertildi
Türkiye'de 15 Temmuz'dan itibaren 232 organize suç çetesinin çökertildiğini kaydeden Soylu, kaçak sigara miktarının yüzde 21'den yüzde 2'ye kadar gerilediğini vurguladı. Soylu, trafik kazalarında 2017 yılında 7 bin 427 kişinin öldüğünü, bugün bu rakamın 5 bin 400'e düştüğünü söyledi.

Dünyanın hiçbir yerinde bu örnek yok
Koronavirüsle mücadele sürecine işaret eden Soylu, Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından 14.5

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya