8 Temmuz 2020 Çarşamba
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

Altunok, ‘Cemevi projemiz hayata geçiyor’

Altunok, ‘Cemevi projemiz hayata geçiyor’
30 Haziran 2020
09:16
0
Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, seçimlerde söz verilen projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek, bünyesinde kütüphane, yemekhane, Cenaze İşleri Odası, Yönetim Odası, Toplantı Odası, Cem Salonu, Mutfak, Çok Amaçlı Salon ve Derslikler

Cemevi inşaatının önümüzdeki günlerde Sayağzı Mahallesinde başlayacağını açıklayan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ‘Silifke Belediyesi olarak 120 bin nüfuslu ilçemizde, her bir vatandaşımıza eşit bir şekilde hizmet ulaştırmanın gayretini gösteriyoruz. Hiçbir ırk, dil, din ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin Alevi’siyle, Sünni’siyle, Kürt’üyle, Çerkez’iyle ve Türk’üyle bir olmalıyız. ‘Gelin canlar bir olalım ve beraber olalım’ anlayışıyla hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz.

İlçemizde yıllardan buyana sürekli söz verilir, gündeme getirilir fakat her zaman farklı sebep ve nedenlerden dolayı yapılamayan Cemevi sorununa artık son noktayı koyuyoruz. Bugüne kadar Alevi Kültür Dernekleri Başkanımız ve yönetimiyle sürekli irtibat halinde olduk. Proje çalışmalarımızın her aşamasından kendilerini haberdar ettik. Derneğimiz olduğu kadar Alevi vatandaşlarımızda çok heyecanlı ve inşaatın biran önce başlamasını istiyorlar.

Silifke’de hiç cem evi olmamakla birlikte, seçim vaatlerimizde yer alan bu projeyi ilçemizde var etmenin sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Başkan yardımcılarımızdan tutunda teknik personelimize kadar herkes, gece gündüz demeden bu proje üzerinde emek sarf etti. Hepsinin emeğine ve yüreğine sağlık diyorum ’dedi.

‘ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ TÜRK MİLLETİNİN AYRILMAZ PARÇASIDIR’

‘Milletimizin et ile kemik gibi ayrılmaz bir parçası olan Alevi kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız’ diyerek açıklamasını sürdüren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ‘Alevilik; Türk kültürü ile İslam imanının aynı kapta ve ince bir denge içinde yaşanmasıdır. Alevilik; Türk kültürünü, günümüze zenginleşerek getirdiği gibi

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya