29 Eylül 2020 Salı
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonu açıldı

Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonu açıldı
14 Şubat 2020
12:01
0
Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonunun açılışı, Hakan BİLGİN ve Ferhan TÜLMEN’in sunumu ile gerçekleşti.

Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen açılış merasimi öncesi Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile geceye katılan konuklar merhum sanatçı Ahmet YAKUPOĞLU’nun eserlerinin sergilendiği resim sergisini gezdi.

Kütahya Belediyesinin “Şimdi Yenilik Zamanı” sloganı ile başlattığı Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonunun açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; İlimiz ve ülkemizin değerli sanatçılarından birisi olan Ahmet YAKUPOĞLU adına başlatmış olduğumuz 2020 yılı Kültür ve Sanat Sezonunun açılış programına hoş geldiniz. Bu yıl doğumunun 100. yılı olması sebebiyle büyük usta Ahmet YAKUPOĞLU’nu anıyoruz.

Her yıl bir büyüğümüzün bir sanatçımızın adını o yılın kültür ve sanat etkinliklerinin adına koyacağız. İnşallah önümüzdeki 4 yıl boyunca sizlerle bu şehri hak ettiği noktaya birlikte taşıyacağız. Tarih, kültür ve sanat kenti olan Kütahya’mıza daha büyük ve kapsamlı bir kültür merkezi kazandırmak için çalışmalarımıza başlıyoruz. Bizleri bu akşam yalnız bırakmayarak salonumuzu dolduran tüm misafirlerimize bir kez daha hoş geldiniz diyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Birbirinden özel etkinliklerle inşallah dolu dolu geçireceğimiz Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonumuzun hayırlı olmasını diliyorum, dedi.

Program kapsamında daha sonra Kütahya’nın tanıtım filminin yayınlandığı gecede, Türk müziğinin güçlü seslerinden Dilek TÜRKAN sahne aldı. Dünyanın en zengin içeriğine, en estetik yapısına ve en etkileyici tınısına sahip müziklerinden olan Türk Müziğinin

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya