24 Ekim 2019 Perşembe
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET


 
Son Haberler

AK Parti'den S-400 ile ilgili yaptırım açıklaması!

AK Partiden S-400 ile ilgili yaptırım açıklaması!
12 Temmuz 2019
21:01
0
AK Partili Naci Bostancı, S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,

S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasını değerlendiren AK Partili Naci Bostancı, Türkiye’nin kendi ihtiyaçları doğrultusunda davrandığını, Türkiye’nin bu kararının geçmişten bu yana yaşanan gelişmeler dikkate alındığında haklı ve yerinde olduğunu söyledi. Bostancı ayrıca, ABD'den herhangi bir yaptırım beklemediğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sisteminin birinci grup malzemelerinin Türkiye’ye gelişini, Türkiye’ye yönelik yaptırım açıklamalarını ve eksen kayması tartışmalarını Sputnik’e değerlendirdi.

"Türkiye kendi ihtiyaçları doğrultusunda davranıyor"
Türkiye’nin kendi ihtiyaçları doğrultusunda davrandığını vurgulayan AK Partili Naci Bostancı, “Askeri ihtiyaçlar şüphesiz malum bu silahlar satın alındığında uluslararası piyasalardaki rekabetçi durumlar, bölgedeki gelişmeler, bir çok unsur Türkiye’nin kararlarını tayin edici oluyor. Dolayısıyla Türkiye’nin tercihi hava savunma sistemine ilişkin bu yönde bir karardır” dedi.

"Rusya’dan alırsanız yaptırımlar uygularım’ tarzındaki bir yaklaşımı kabul edilebilir bulmak doğru değil"

Naci Bostancı, şöyle devam etti:

“Bu kararın arkasında geçmiş dönemlerde bu ihtiyacı gidermeye yönelik olarak ABD’den taleplerimiz olmuş ancak bunlar karşılanmamıştı. Hem ‘size bu silahları vermiyorum, satmıyorum’ hem de ‘Rusya’dan alırsanız yaptırımlar uygularım’ tarzındaki bir yaklaşımı kabul edilebilir bulmak doğru değil. Sayın Başkan Trump’ın da beyanlarının bu istikamette olduğunu biliyoruz.

Yeni bir dünya teşekkül ediyor. Ülkelerin o klasik bildik dış politika siyasetleri problemleri çözmeye yetmiyor. Hele bizim gibi çok muhataralı bir coğrafyadaysanız meseleleri çok

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya