4 Temmuz 2020 Cumartesi
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

ABD'den bir ülkeye daha S-400 tehdidi! Türkiye'yi örnek gösterdiler

ABDden bir ülkeye daha S-400 tehdidi! Türkiyeyi örnek gösterdiler
11 Haziran 2019
23:01
0
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye ile yaşadıkları S-400 krizini örnek göstererek Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi alma çalışmalarını sürdüren Hindistan'ı tehdit etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkili, Türkiye gibi Hindistan’ın da Rusya’dan S-400 füze savunma sistemine almaması için tehdit etti. ABD’li yetkili, 'NATO müttefikimiz Türkiye ile yaşadığımız çok ciddi tartışmaya bakın. Aynı endişeler Hindistan'ın S-400'leri satın alması halinde de geçerli olacaktır' dedi.

ABD Başkanı Trump yönetimi, Rus füze savunma sistemi S-400'ü almak isteyen ülkelere karşı savaş açtı. ABD, Türkiye gibi Hindistan'ın da Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi satın almasıiçin baskı ve tehditlerini sıklaştırdı.

Hint haber ajansı Press Trust of India'da (PTI) yer alan habere göre, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili bir grup Hint gazeteciye yaptığı açıklamada, Yeni Delhi yönetiminin Rus yapımı sistemi satın alma kararının olağan bir anlaşma olarak görülemeyeceğini ve anlaşmanın ABD-Hint askeri işbirliğini olumsuz etkileyeceğini söyledi.

"Tükiye ile yaşadığımız sıkıntıya bakın"
S-400'lerin satın alınmasının ABD'nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşılık Koyma Yasası (CAATSA) kapsamında Rusya'ya getirilen yaptırımları ihlal edeceğini vurgulayan yetkili, "NATO müttefikimiz Türkiye ile yaşadığımız çok ciddi tartışmaya bakın. Aynı endişeler Hindistan'ın S-400'leri satın alması halinde de geçerli olacaktır" dedi.

S-400'lerde kullanılan radar sisteminin ABD yapımı yeni nesil hayalet savaş uçağı F-35'lere ait hassas bilgileri tehlikeye atacağı tezini savunan yetkili, "Yüksek teknolojiye sahip sistemleri birlikte kullanamayız. S-400'lerin diğer sistemler için yaratacağı bazı tehditler var. Türkiye ile yaşadığımız tartışma bu

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya