3 Temmuz 2020 Cuma
RSSFacebookTwitterPinterestInstagram
ANKET


 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
Son Haberler

1. MHP KAÇEP, Toplum, Kadın ve Şiddet Sempozyumu Sonuç Bildirgesi

1. MHP KAÇEP, Toplum, Kadın ve Şiddet Sempozyumu Sonuç Bildirgesi
21 Ekim 2019
18:16
0
MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin himayelerinde, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz DEPBOYLU’nun, 18-19-20 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği “1. MHP KAÇEP, Toplum, Kadın ve Şiddet Sempozyumu Sonuç Bildirgesi” metni

İşte “1. MHP KAÇEP, Toplum, Kadın ve Şiddet Sempozyumu Sonuç Bildirgesi”nin tam metnini haber detayında okuyabilirsiniz:

Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin himayelerinde gerçekleştirdiğimiz “Toplum, Kadın ve Şiddet” temalı ''1. MHP KAÇEP Sempozyumu''muzu başarıyla sonlandırmanın onurunu yaşıyoruz.

Bilgi şölenimiz toplum, kadın ve şiddet temaları ile sınırlı tutulmuş ve çok farklı disiplinlerden bilim insanları, araştırmacı, milletvekili, medya ve STK temsilcilerinin katılımıyla 2 panel ve 2 konferans gerçekleştirilmiş, 17 oturumda 66 bildiri sunulmuştur.

Konuların derinlemesine işlendiği bilimsel çalışmaları sunan alanında uzman kıymetli bildiri sahibi katılımcılarımız değerli bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmışlardır.

Bugüne kadar, kadın teşkilatları oluşturmak gibi birçok ilki  gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi’nin, toplumumuzun kanayan yaralarından biri olan kadına şiddet konusunu, bilim dünyasıyla irtibat kurarak bir bilgi şöleni tarzında masaya yatırması, bir ilk uygulamadır. Daha önce iki defa Akademisyenler Kurultayı yapan partimizin bu başarılı çalışmalarına, bir bilgi şölenine de ev sahipliği yaparak Türkiye gündemine örnek olması, takdire şayan bir durumdur.

Üç gün boyunca sunulan bildirilerde, kadının Türk tarihindeki yeri ve konumu, kadına yönelen şiddetin nedenleri analiz edilerek bir sorun tespiti yapıldı. Tespit edilen sorunların sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk, ekonomi, işletme, iletişim, medya, tarih, yerel yönetimler, edebiyat, felsefe, ilahiyat gibi alanlar açısından toplumdaki yansımaları örneklerle ortaya konuldu ve çözüm önerileri sunuldu.

Siyasi bir parti tarafından ilk defa ''Toplum, Kadın ve Şiddet'' temalarının disiplinler arası olarak ele

Haberin Tamamı İçin Tıklayın »

Türkgün
...
... / 10
0 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Bozkurt 32
0123 111 11 11
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya